Etkili Saç Bakım Yöntemleri Nelerdir?

Etkili Saç Bakım Yöntemleri

Saçların sağlıklı ve canlı, parlak görünebilmesi için gerekli bakımların ihmal edilmeden yapılması gerekir. Toplumda ne yazık ki saç bakım yöntemleri konusunda yanlış ve eksik bilgiler saçlara yarardan çok zarar sağlamaktadır. Eksik bilgileri düzeltmek adına saç bakım yöntemleri hakkında biraz bilgi vermemiz daha verimli olacaktır.

Etkili Saç Bakımının Sonuçları

Saçların sağlığını kaybetmemesi için dengeli beslenmek en önemli şartlardan bir tanesidir. Saçlarında bizler gibi besinlere doğal olarak vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Bunun haricinde normal saçların haftada 2 kez, yağlı saçların haftada 2-3 kez fazla yağlardan arındırılması ve temizlenmesi gerekir. Saçlara uygulanan kimyasal içerikli kozmetik ürünlerinin kullanımını azaltmak saçlara olumlu etki bırakacaktır. Ayrıca yüksek ısı gösteren saç şekillendiricilerinin kullanımını daha aza indirmek saçların sağlığını ve canlılığını korumada büyük yardımcı olacaktır. Toplumda bilindiğinin aksine saçlar ıslakken taranmalı ve şekillendirilmelidir. Saçlar kurutulduktan sonra saç sertleşir ve tarak kullanımı zorlaştığı için bu kopmalara ve saç tellerinin dökülmesine neden olabilir.

Saç bakım yöntemleri arasında bir diğer etken ise bitkisel destekler ile bakımdır. Bazı zengin içerikli bitkiler saçların eksik bakımlarını tamamlayarak saçlara ihtiyacı olan bütün desteği vermektedir. Örneğin; saf zeytinyağı, çam terebentin, ısırgan otu, adaçayı, biberiye, mersin, defne papatya, badem yağı v.b gibi bitki ve bitkisel yağlar saçların hemen hemen bütün bakımlarını destekler. Garlex saç bakım losyonu içeriğindeki Adaçayı, Biberiye, Mersin, Defne, Papatya, Isırgan Otu ve ilave olarak çinko ve provitamin b5 kompleksi sayesinde saçların bütün bakımını üstlenirken saçarlın ihtiyacı olan vitaminleri ve proteinleri de desteklemektedir. Garlex saç bakım losyonu saçlardaki yağ ve nem oranını dengede tutarak saçların canlı ve parlak kalmasını sağlayacaktır. Ayrıca içeriğindeki ısırgan otu ve adaçayı sayesinde kepek, saç tellerinin seyrelmesi ve saç derisindeki kaşıntılar, bakteriyel oluşumu gibi sorunlarında önüne geçecektir. Garlex saç bakım losyonu ihmal edilen saçların en büyük yardımcısı haline gelmiştir. Bu konuma gelmesinde kullanıcılarının gözle görülür etkilerinin yorumlarının oldukça büyük etkisi vardır. Garlex kullanıcılarının güveni sayesinde bugün başta İngiltere olmak üzere Almanya, Hollanda, Belçika, Avustralya gibi büyük ülkelerde de güven ve kabul görmüştür.

Benzer Yazılar

Yorumlar

  • aydan , 05 Aralık 2013 - 08:38

    Doktorum önermişti. Bende 1,5 aydır Bioxinin sprey kullanıyorum. Çok memnunum. % 100 saç çıkmasını sağlıyor. kesin çözüm.

    Cevapla

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>